EI MINGEID TÄTOVEERINGUID

Jah, te lugesite õigesti – EI MINGEID TÄTOVEERINGUID... alaealistele. Loomulikult ei tule see üllatusena, et tätoveerijad ei võta klientideks inimesi, kes on nooremad kui 18-aastased. Nüüd aga on Eesti valitsus otsustanud, et alaealisi tätoveerida on seadusevastane.

Alates 1. septembrist 2020 on Eestis illegaalne tätoveerida isikut, kes on noorem kui 18-aastane, seda ka juhul, kui lapsevanem/eestkostja on selleks omapoolse nõusoleku andnud. Mitmes Euroopa riigis – näiteks Rootsi ja Prantsusmaa – on juba tükk aega olnud alaealise tätoveerimine seadusevastane. Kuid osades riikides on see lubatud, kui lapsevanem on nõusoleku andnud.

Meil on hea meel näha, et valitsus säärase muudatuse seaduses teeb, kuid me teame ka, et see kõiki tätoveerijaid ei takista. Uus seadus on heaks põhjuseks tätoveerijatele, et alaealisi klientideks mitte võtta, samuti hoiab see Eesti tätoveeringumaastiku puhtama ja rohkem reguleeritumana.

Enamik Eesti tätoveerijatest – kaasa arvatud Studio Malmi tätoveerijad Kätlin Malm, Torsten Malm ja Rednosedolphin – ei ole tätoveerinud alaealisi juba pikka aega enne, kui valitsus eelnõud koostama hakkas. Mõningad tätoveerijad on seda siiski teinud lapsevanema loaga, kuid mitte Studio Malmis.

Kui leitakse, et tätoveerija on kõnealuse seaduse rikkumises süüdi, siis võib trahviks olla maksimaalselt 200 trahviühikut, kui tätoveerija näol on tegu eraisikuga. Kui tegemist on juriidilise isikuga, siis võib olla trahv kui 80 000€ suurune.

Uus seadus jõustub 1. septembril 2020.

Uuendatud informatsiooni seaduse jõustumise kohta leiad siit artiklist – Uuendatud: ei mingeid tätoveeringuid.