LÄHIVAADE: SHOP MANAGER

Lähivaade on blogipostituste minisari, mis toob teie ette tegusad inimesed, kes teevad Studio Malmist selle kõige ägedama tattoo shopi. Lähivaates küsitleme meie resident kunstnikke, külaliskunstnikke ja palju teisi, kes on andnud enda panuse, et meie pisike tattoo shop saaks uhkusega särada.

Sel korral intervjueerime Shop Manager Erikat. Ta on meie taustajõud, kes töötab väsimatult, et hoida Studio Malmis masinad õlitatud ja töökorras.

Kuidas sa tätoveeringutest huvituma hakkasid?

Ma olen alati olnud ümbritsetud kunstist ja harjunud enda roosade kätega looma midagi oma tegusate vanemate eeskujul. Kui ma olin kas 12- või 13-aastane, siis juhtusin telekast vaatama sarja “LA Ink” ja sealt see alguse saigi. Ma olen sellest ajast peale tätoveeringuid armastanud. Kuna see teema mulle pakkus väga palju huvi, siis ma hakkasin end rohkem harima selle kultuuri osas. Loomulikult kaasnes sellega ka tahtmine endale tätoveeringuid teha. Kui ma mainisin seda emale, siis ta ütles, et pean 5 aastat veel ootama. Seega kui ma sain 18-aastaseks, siis ma käisin oma esimest tätoveeringut tegemas. See, et ma nüüdseks olen Studio Malmis Shop Manager on minu arvates väga loomulik asjade kulg.

Kuidas sa tätoveerimismaastikul oma teed alustasid?

See sai alguse täiesti puhtjuhuslikult. Ma töötasin üheksast viieni nagu iga klassikaline kontorirott. Ma tundsin, et see laua taha naelutatud olemine on mu loomule nii vastukarva, et mul tekkis tõrge tööl käia. Aga seda tuli teha, sest õhust ja armastusest kahjuks ära ei ela. Ma otsustasin riskida – lõpetasin kontoris töötamise ning olin kodune paar kuud, et maad kuulata ning mõelda, mida ma tegelikult teha tahaksin. Ühel õhtul vaatasin, milliseid tööpakkumisi leidub ning leidsin Studio Malmi kuulutuse. Mul polnud õrna aimugi, mis mind ees ootab, aga ma sisimas tundsin, et see on see õige koht, mis mulle täpselt sobib. Ja nüüdseks olen ma olnud selle segase ent armsa pere liige pea kaks aastat. 🙂

Seega sa oled juba natukest aega tegutsenud tätoveerimismaastikul. Kas selle aja jooksul on sinu arvamus tätoveeringutest kuidagi muutunud?

Ma armastan tätoveeringud veelgi enam! Kui ma alustasin Studio Malmis, siis ma teadsin vaid, millised tätoveeringuid ma isiklikult eelistan. Ent nüüd isikliku eelistuse asemel oskan ma hinnata seda tõelise kunstivormina. Ma näen tätoveeringute taga kunstnike kirge ala vastu, inspiratsiooni ja tehnikaid, mille saavutamiseks on meeletult tööd tehtud. Tätoveerimine on nii palju enamat kui lihtsalt pilt nahal. Mul väga palju austust tätoveerijate vastu, kes näevad kogu aeg vaeva, et nii enda kui ka terve tätoveerimismaastiku taset tõsta ning piire nihutada. Ma olen ka väga teadlik, et mul on veel väga palju õppida tätoveerimisest, sest minu teekond on alles alanud.

Mida üks Shop Manager teeb? Mis sulle su töö juures enim meeldib?

Kui keegi küsib, mida ma Studio Malmis teen, siis mulle meeldib naljatleda, et ma olen tseremooniameister. Kätlin ja Torsten tellivad muusika ning mina olen ühenaiseorkester, kes muusikat mängib. Kokkuvõtlikult võib öelda, et ma teen kõike peale tätoveerimise.

Ma tõsiselt armastan oma tööd, sest mul on justkui olla vabadus olla iseenda ülemus, aga ma olen osa suuremast tiimist. Siin ei ole ühtegi ilmetut päeva – alati on uued ideed, uued projektid, mille kallal töötada. Näiteks oli mul võimalus organiseerida baltikumi ainukene Ozzy Osbourne albumi avaldamise pidu koostöös Sony Music Baltic’u ning Epic Records’iga. Üritus, millele ma ei oleks saanud õlga alla panna, kui ma ei oleks olnud osa Studio Malmist.

Ma usun tõsimeeli, et inimesed on need, kes teevad Studio Malmist selle parima töökoha. Kõlab küll korduva imala repliigina, aga Studio Malm on mu jaoks teine kodu. Siinsed inimesed on mulle väga südamelähedased, sest ma pean neid oma teiseks hullumeelseks perekonnaks. Mul on siiralt hea meel olla osa Studio Malmist ja aidata seda imelist kunsti inimesteni tuua. 🙂